11 °C Stjørdal, NO
21/08/2018

2. dagsstevnet i feltskyting

Stevnevinner ble Ole Erik Thoresen fra Hommelvik skytterlag med sterke 30 treff og 25 innertreff.
Nardo Bil XC60 – post
Nardo Bil V90 – post
Nardo Bil V60 – post

Sist oppdatert

Tradisjonelt 2. dagsstevne

Tradisjonen tro arrangerer Lånke skytterlag feltskyting 2. påskedag. 2. dagsstevnet er et av de stevnene i Trøndelag som samler flest skyttere. I år passerte deltakerantallet 150 mot fjorårets 130. Forholdene var svært gode med oppholdsvær og god sikt. Litt vind gjorde at skytterne måtte skru 2-3 knepp på vinden på noen av holdene.

Stevnevinner i år ble Ole Erik Thoresen, Hommelvik sk.l. med 30 treff og 25 innertreff tett fulgt av Arve Vassli, Stjørdal med 30/22. Vassli ble også nummer to i fjorårets stevne. Tredjeplassen gikk til Rune Stenmo, Stordalen med 30/17. Rent bord av “lokale” skyttere med andre ord.

Juniorklassen ble vunnet av Ola Edvart Haugen, Stordalen med 30/26 rangert foran Lars Guldseth, Selbu med samme antall treff. Tredjeplassen gikk til Ingrid Haave Avelsgård, Skjelstadmark med 30/24. I klasse Eldre Rekrutt vant Kristoffer Uthus Stokke, Selbu med 30/25, mens Reidar Geving, Lånke stakk av med andreplassen, kun ett innertreff mindre enn vinneren.

Franzefozz mai18 banner

Ellers nevner vi at klasse aspirant ble vunnet av Esten Eggan, Lånke med 24/4 og klasse Jeger ble vunnet av Jim Are Skjerve Dullum med 20/14. I klasse Jeger skytes det 20 skudd. For øvrige resultater se resultatliste nedenfor:

 

Her venter skytterne på anvisning på hold 4. Fra venstre tilskuere Kåre Brandtzæg og Knut Bakken, Iver Bjarne Brandtzæg. Videre ser vi søstrene Rønningsgrind som går skytterlinja på Meråker VGS og i gult standplassleder Jon Holan.

 

2. dagsstevne 2011, Lånke SKL, 25.04.2011:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 30/25, 2. Arve Vassli, Stjørdal (4) 30/22, 3. Rune Stenmo, Stordalen (4) 30/17, 4. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 30/16, 5. Åsmund Skårild, Heim-Hemne (5) 30/16, 6. Magne L Skårild, Heim-Hemne (3) 30/16, 7. Eimund Økdal, Flå (Uttrøndelag) (4) 30/16

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Olav Følstad, Nidaros 26/5, 2. Tore Mogset, Rindal 21/7, 3. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 13/2

Klasse 2: 1. Per Kåre Løberg, Flå (Uttrøndelag) 26/13, 2. Rune L Johanesen, Mære 26/6, 3. Ingemund Stokke, Stjørdal 26/4, 4. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 25/13, 5. Knut Byberg, Rissa 25/9, 6. Bjørn Bylund, Verdal Søndre 25/9, 7. Gisle Kjøsnes, Tydal 25/8, 8. Åge Elvebakk, Levanger og Frol 24/8, 9. Ola Valstad, Mære 23/9

Klasse 3: 1. Magne L Skårild, Heim-Hemne 30/16, 2. Stian Solli, Rissa 28/10, 3. Frank Bilstad, Øvre Ogndal 28/10, 4. Ingolf Kirkholt, Rindal 27/14, 5. Geir Arne Brandhaug, Sørfjorden 27/10, 6. Hans Sandnes, Hommelvik 26/12, 7. Olav Gjønnes, Orkla 26/8, 8. Thomas Bakøy Sunde, Rissa 25/8, 9. Bernt Røkke, Meråker 25/8, 10. Inger Sætre, Stjørdal 22/4

Klasse 4: 1. Arve Vassli, Stjørdal 30/22, 2. Rune Stenmo, Stordalen 30/17, 3. Eimund Økdal, Flå (Uttrøndelag) 30/16, 4. Arild Duaas, Orkla 29/19, 5. Jørund O Ertsås, Mære 29/12, 6. Sverre H Melhus, Rissa 28/16, 7. Tormod Dyrendahl, Rissa 28/15, 8. Morten Island, Stjørdal 28/14, 9. Øystein Bremset, Tydal 28/13, 10. Svein Budal, Budal 28/10, 11. Peder Bakken, Budal 28/9, 12. Ludvik Haugen, Stordalen 27/16, 13. Jon Arne Gjønnes, Orkla 27/15, 14. Anja N Rønningsgrind, Byneset 27/14, 15. Arnfinn Berdal, Rindal 26/13, 16. Roar Alseth, Rissa 26/13, 17. Einar Bakken, Stjørdal 26/9, 18. Pål Rønningsgrind, Byneset 25/8, 19. Alf Erik Bolme, Rindal 25/7, 20. Terje Røstad, Trondhjems 25/6, 21. Ina N Rønningsgrind, Byneset 24/8, 22. Ivar Bjarne Brandtzæg, Tydal 23/8

Klasse 5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 30/25, 2. Kjell Johansen, Trondhjems 30/16, 3. Åsmund Skårild, Heim-Hemne 30/16, 4. Lars Emil Haugen, Stordalen 30/14, 5. Esten Skårild, Heim-Hemne 29/17, 6. Knut Bakken, Stjørdal 28/16, 7. Bård Haugros, Byneset 28/12, 8. Rolf Kåre Dragseth, Tydal 27/11, 9. Per Roar Lillemo, Fjærland 24/10, 10. Nichlas Weche Evjen, Selbu 21/7

Klasse V55: 1. Ivar Otto Husby, Trondhjems 28/12, 2. Bjørn Trøite, Rennebu 27/19, 3. Johannes Volden, Mostadmark 27/17, 4. Per Magnar Nervik, Mostadmark 27/11, 5. Jomar Valli, Hommelvik 26/18, 6. Even Langli, Rindal 26/15, 7. Normann Bremset, Tydal 26/12, 8. Petter Bakøy, Rissa 26/11, 9. Arne Herjuaune, Malvik 26/8, 10. Einar Thoresen, Hommelvik 25/10, 11. Magne Alseth, Rissa 24/11, 12. Steinar Løseth, Rindal 24/4, 13. Bjarne By, Trondhjems 23/4, 14. Per A Bakken, Flå (Uttrøndelag) 22/8, 15. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 22/6, 16. Roger Lindgren, Stordalen 22/4, 17. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 21/10, 18. Eivind Østbyhaug, Tydal 21/9, 19. Tore Refseth, Hommelvik 18/4

Klasse AG3: 1. Hans Meisler Strand, Skjelstadmark 16/6

Klasse JEG: 1. Jim Are Dullum, Floren 20/14, 2. Haldor Sesseng, Lånke 20/11, 3. Arnfinn Dullum, Floren 20/10, 4. Marius Larsen, Floren 20/10, 5. Ola Balstad, Selbu 20/8, 6. Bjørn R Malvik, Lånke 18/11, 7. Paal Larsen, Floren 17/8

Klasse ASP: 1. Esten Eggan, Lånke 24/4, 2. Jan Robert Kristiansen, Stjørdal 20/4, 3. Sivert Skjei, Lånke 13/6

Klasse R: 1. Thomas Åsheim, Byneset 30/23, 2. Jørgen Uthus, Selbu 29/11, 3. Magnus Uthus, Selbu 27/7, 4. Mats Vassli, Stjørdal 26/10, 5. Bård Andre Flønes, Selbu 25/8, 6. Ragnhild Haugen, Stordalen 25/7, 7. Anne Olea Bye, Lånke 24/11, 8. Joakim Trondsetås, Selbu 24/8, 9. Tore Byberg, Rissa 23/11, 10. Andreas Noodt, Nidaros 23/11, 11. Jørgen Elverum, Lånke 20/5, 12. Jonas Holan, Lånke 10/2

Klasse ER: 1. Kristoffer Uthus Stokke, Selbu 30/25, 2. Reidar Geving, Lånke 30/24, 3. Kim Andre Halseth, Levanger og Frol 30/22, 4. Arild Dyrendahl, Rissa 30/16, 5. Jakob Trøan, Stordalen 29/25, 6. Tom Kristian Noodt, Nidaros 29/19, 7. Anders Lynmo, Skogn 29/19, 8. Maren Høgholt, Lomundal 29/10, 9. Johannes Bye, Lånke 27/21, 10. Markus Tronstad, Lånke 26/9, 11. Mats Hammerhaug, Lånke 24/13, 12. Morten Renå, Selbu 21/9, 13. Liv Merethe Strand, Skjelstadmark 20/8

Klasse J: 1. Ola Edvart Haugen, Stordalen 30/26, 2. Lars Guldseth, Selbu 30/26, 3. Ingrid Haave Avelsgård, Skjelstadmark 30/24, 4. Aleksander Nyborg, Aasen 30/23, 5. Emil P Storhaug, Tydal 30/23, 6. Espen Dyrendahl, Rissa 30/23, 7. Even Eggan, Lånke 30/21, 8. Gunhild Brønstad, Lomundal 30/21, 9. Axel Erling Brandtzæg, Tydal 30/19, 10. Hans Erik Strand, Skjelstadmark 30/16, 11. Tomas Stokke, Selbu 28/17, 12. Erik Leikvoll, Lånke 28/15

Klasse V65: 1. Nils Inge Holmeset, Trondhjems 30/26, 2. Odd Rakvåg, Kvam 30/25, 3. Jarle Furunes, Skogn 30/22, 4. Monrad Røstad, Levanger og Frol 30/20, 5. Leiv Myklebust, Verdal Søndre 30/18, 6. Arne Østraat, Verdal Søndre 30/17, 7. Rolf Dahle, Nidaros 29/23, 8. Olav A Veie, Levanger og Frol 29/19, 9. Bjarne Hammer, Hommelvik 29/18, 10. Kjell Haugen, Mostadmark 29/18, 11. Ottar Ysland, Orkla 29/16, 12. Olav Solheim, Soknedal 28/20, 13. Odd Renå, Hegra 23/10

Klasse V73: 1. Ivar Stjern, Skogn 30/29, 2. Rolf Strand, Lensvik/Selven 30/23, 3. Tore O Eggen, Levanger og Frol 30/19, 4. Arnljot By, Byneset 30/19, 5. Egil Kulsli, Stiklestad og Vuku 30/19, 6. Arvid Berggård, Tydal 30/17, 7. Arvid Jullumstrø, Nidaros 29/20, 8. Ernst Thoresen, Hommelvik 29/20, 9. John Megård, Byneset 29/19, 10. Ola Venn, Mostadmark 29/13, 11. Jakob Midttun, Hommelvik 27/13, 12. Oddvar Frengen, Byneset 26/16, 13. Per Asbjørn Moe, Henning 23/12, 14. Magne Moen, Trondhjems 20/10, 15. Nils Aune, Tydal 12/4, 16. Ivar Ligaard, Skjelstadmark 6/5

Lagskyting:

5-MANNSPOKAL: 1. Stjørdal, 138/65 (Arve Vassli (4), 30/22 , Knut Bakken (5), 28/16 , Morten Island (4), 28/14 , Einar Bakken (4), 26/9 , Ingemund Stokke (2), 26/4 ), 2. Rissa, 136/65 , 3. Tydal, 129/52 , 4. Rindal, 128/53 , 5. Hommelvik, 125/69

REKRUTT-JUNIOR: 1. Selbu, 89/62 (Lars Guldseth (J), 30/26 , Kristoffer Uthus Stokke (ER), 30/25 , Jørgen Uthus (R), 29/11 ), 2. Lånke, 88/60 , 3. Stordalen, 84/58 , 4. Rissa, 83/50 , 5. Skjelstadmark, 80/48

Les forrige sak:
1.påskedag ved Steinvikholmen

Mange benyttet den fine ettermiddagen med grilling i fjæra. Britt Mari […]

Close