14 °C Stjørdal, NO
17/07/2019

250 skyttere deltok i feltskyting

Morten Island, Stjørdal inntok skive 1 i finalen etter knallsterk innledende skyting.

 

Resultater fra mesterskap finfelten i de yngste klassene viser:

 

Klasse Rekrutt: 1. Vebjørn U.Leangen, Åsen 38/1, 2. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 37/2, 3. Lasse Aas, Tydal 31/1. Klasse Eldre rekrutt: 1eo.Trofinn Ulvik Leangen, Aasen 42/9, 2.eo. Kristian Kimo, Rissa 42/9, 2eo. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 42/9. Klasse Junior: 1. Øyvind Magnus Grongstad, Høylandet 42/4, 2eo. Jakob Trøan, Stordalen 41/7, 3eo. Hans Erling Øien, Byneset 41/7. Aasen skytterlag markerte seg solid med 2 klasseseire av søsknene Leangen.

Stevnet ble arrangert som bilfelt med innledende 30-skudd for alle klasser unntatt Jeger og Aspirant. Registrering og opprop skjedde ved Kvislabakken skole. Herfra gikk bilfelten gjennom Vassbygda med endestasjon Rådal sentralskytebane. Grov og finfelt ble skutt fra tilstøtende standplasser.

Ren Røros Bestill mobil

 

Resultater fra mesterskap finfelten i veteranklasser viser:

Klasse V55: 1. Knut Bakken, Stjørdal 38/3, 2. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 37/4, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 36/2. Klasse V65: 1.Fridtjof Dypveit, Nidaros 42/11, 2eo. Rolf Ness, Lierne 42/10, 3eo. Olav Solheim, Soknedal 42/10. Klasse V73: 1. Ivar Stjern, Skogn 42/11, 2. John Megård, Byneset 42/7, 3. Ragnar Ingulfsvann, Rørvik 42/5. Sterkt gjort av Knut Bakken som for kort tid tilbake måtte en hastetur på sykehus.

Skytterne fikk tilnærmet like forhold under innledende skyting. Tilnærmet vindstille ved flere av holdene, og bra skyteforhold. Lette snøbyger ankom under deler av finaleskytingen og gav nok noen utfordringer. Det ble prestert svært mye bra skyting ved alle de 5 holdene under innledende skyting. Dette resulterte at det ble flere finalelag, og etter hvert en relativt lang dag. Skyttere med familier satte derfor stor pris på at det ble det servert kjøttkak i Rådalen.

Etter innledende skyting lå Stjørdals Morten Island på skive 1 i finalen etter sterke 30/18 tett fulgt av Jorun Øien Buseth, Singsås 30/15 og Espen Kjelaas, Inderøy 30/11. Den som beholdt nervene og bedømte avstandene best under finaleskytingen, ble stevnevinner kl 2-5 1.Espen Kjelaas, Inderøy 42/2, 2.Edvin Aamot, Orkla 40/8, 3. Kjell Johansen, Trondhjems 40/6.

 

Lagskyting:

Samlagsskyting grovfelt:

1. Uttrøndelag, 147/84 (Morten Island (4), 30/18 , Kjell Johansen (5), 30/12 , Rune Stenmo (4), 29/20 , Edvin Aamot (5), 29/18 , Øystein Bremset (4), 29/16 ), 2. Gauldal, 143/59 , 3. Inntrøndelag, 142/59

Samlagsskyting finfelt:

1. Uttrøndelag, 120/87 (Ingeborg Rosøy (ER), 30/27 , Thomas Åsheim (ER), 30/23 , Tom Kr. Noodt (J), 30/20 , Hans Erling Øien (J), 30/17 ), 2. Inntrøndelag, 117/78 , 3. Namdal, 116/80

Arrangørenes formenn – Ivar Skjelstad, Gunnar Fornes og Per Torleif Krogstad takker alle firma og skytterlag for gavepremier til stevnet. I tillegg berømmes gratisavisa Stjørdalsnytt for flott forhåndsomtale av stevnet!

 

Medaljevinnere i ungdomsklassene. F.v Ingeborg Rosøy, Torfinn Ulvik Leangen, Kristian Kimo, Anders Hjerkinn Helgetun, Vebjørn U. Leangen, Lasse Aas, Jakob Trøan, Øyvind Magnus Grongstad og Hans Erling Øien.

 

Landsdelskretsstevne, Skjelstadmark SKL, 07.04.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5/V55: 1. Espen Kjelaas, Inderøy (4) 42/2, 2. Edvin Aamot, Orkla (5) 40/8, 3. Kjell Johansen, Trondhjems (5) 40/6, 4. Jonny Denstad, Rissa (3) 39/6, 5. Svein A. Budal, Budal (5) 39/5

V55: 1. Knut Bakken, Stjørdal 38/3, 2. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 37/4, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 36/2

Rekrutt: 1. Vebjørn U. Leangen, Aasen 38/1, 2. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 37/2, 3. Lasse Aas, Tydal 31/1

Eldre rekrutt: 1eo. Torfinn Ulvik Leangen, Aasen 42/9, 2eo. Kristian Kimo, Rissa 42/9, 2eo. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 42/9

Junior: 1. Øyvind Magnus Grongstad, Høylandet 42/4, 2eo. Jakob Trøan, Stordalen 41/7, 3eo. Hans Erling Øien, Byneset 41/7

V65: 1. Fridtjof Dypveit, Nidaros 42/11, 2eo. Rolf Ness, Lierne 42/10, 3eo. Olav Solheim, Soknedal 42/10

V73: 1. Ivar Stjern, Skogn 42/11, 2. John Megård, Byneset 42/7, 3. Ragnar Ingulfsvann, Røyrvik 42/5

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Martin Vangen, Rissa 19/5

Klasse 2: 1. Wenche Beate Olden Moen, Bjugn 27/10, 2. Ivar Arnold Grongstad, Høylandet 26/5, 3. Truls Buhagen, Hommelvik 25/13, 4. Harald Denstad, Stjørdal 25/10, 5. Bjørn Bylund, Verdal Søndre 24/13, 6. Terje Thoresen, Hommelvik 24/9, 7. Steinar Bjørås, Levanger og Frol 23/13, 8. Bjørnar Halvorsen, Skaun 23/7, 9. Emil Haugan, Mostadmark 22/10, 10. Amund Hatlinghus, Skogn 22/8, 11. Rune L. Johansen, Mære 22/7, 12. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 22/6, 13. Odd Ivar Halvorsen, Skaun 20/10, 14. Odd Egil Sneisen, Mostadmark 20/3, 15. Knut Arne Valø, Vikna 17/8, 16. Bjørn Haugset, Rennebu 16/5, 17. Britt Holtan, Lensvik/Selven 15/6, 18. Gisle Kjøsnes, Tydal 13/4

Klasse 3: 1. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage 29/13, 2. Magne Råde, Forr 28/15, 3. Odd Birger Olsen, Inderøy 28/14, 4. Jonny Denstad, Rissa 27/7, 5. Tor Einar Sunde, Rissa 26/11, 6. Svein Arne Dyrendahl, Rissa 26/10, 7. Kalvik Olav, Vikna 26/10, 8. Janne Agnete Kristiansen, Stjørdal 26/9, 9. Eivind Vågø, Namdalseid og Lyngen 26/8, 10. Håvard Sætermo, Budal 26/8, 11. Lars Singsaas, Singsås 26/5, 12. Ingrid Øyan, Singsås 25/6, 13. Geir Arne Brandhaug, Sørfjorden 25/4, 14. Bernt Noodt, Nidaros 24/11, 15. Ketil Sunde, Rissa 24/7, 16. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 24/5, 17. Knut Byberg, Rissa 22/5, 18. Terje Buseth, Singsås 21/7, 19. Einar Kolden, Stordalen 21/6, 20. Tomas Stokke, Selbu 20/5, 21. Magne Skårild, Heim/Hemne 20/5, 22. Jon Aasmyr, Rennebu 19/7, 23. Stein Erik Renå, Selbu 19/4, 24. Arne Helgetun, Opdal og Midtbygden 18/5, 25. Halvor Duaas, Heim/Hemne 18/3, 26. Håvard Sneisen, Hommelvik 16/4, 27. Sandra Yvonne Johnsen, Vemundvik 15/3

Klasse 4: 1. Morten Island, Stjørdal 30/18, 2. Jorun Øien Buseth, Singsås 30/15, 3. Espen Kjelaas, Inderøy 30/11, 4. Rune Stenmo, Stordalen 29/20, 5. Øystein Bremset, Tydal 29/16, 6. Arild Duaas, Orkla 28/17, 7. Eimund Økdal, Flå (Uttrøndelag) 28/16, 8. Anders Silset, Heim/Hemne 28/15, 9. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 28/14, 10. Morten Kyllo, Stjørdal 28/14, 11. Per Gunnar Tønne, Inderøy 28/13, 12. Einar E Bakken, Stjørdal 28/8, 13. Willy Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 28/6, 14. Anders Kvarme, Trondhjems 27/14, 15. Jørund Oskar Ertsås, Mære 27/13, 16. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 27/11, 17. Frank Bilstad, Øvre Ogndal 27/9, 18. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 26/15, 19. Tor I Laugen, Skaun 26/13, 20. Terje Røstad, Soknedal 26/11, 21. Hans Erik Strand, Skjelstadmark 26/10, 22. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven 26/10, 23. Ove Herjuaune, Malvik 26/9, 24. Espen By Dyrendahl, Rissa 26/9, 25. Rune Aas, Tydal 25/10, 26. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne 25/10, 27. Robert Haugen, Heim/Hemne 25/6, 28. Sissel Berg Duaas, Orkla 24/14, 29. Øystein Herjuaune, Malvik 24/12, 30. Ole M. Østerås, Mære 24/12, 31. Jan Ove Sollie, Rissa 24/9, 32. John Berget, Vanvik 23/5, 33. Ragnar Landrø, Lensvik/Selven 23/5, 34. Snorre Rolandsen, Kolvereid 22/9, 35. Bjørn Arve Øvereng, Nordre Skage 22/9, 36. Arve Vassli, Stjørdal 22/8, 37. Tom-Roald Valø, Vikna 22/5, 38. Rolf Kåre Dragseth, Tydal 21/8, 39. Jostein Kjelvik, Forr 20/8, 40. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne 18/2, 41. Thomas Bakøy Sunde, Rissa 17/1

Klasse 5: 1. Kjell Johansen, Trondhjems 30/12, 2. Edvin Aamot, Orkla 29/18, 3. Svein A. Budal, Budal 29/16, 4. Torkil Berg, Trondhjems 29/14, 5. Peder Bakken, Budal 29/14, 6. Knut Øien, Byneset 28/18, 7. Tore Veie, Rissa 28/16, 8. Christen Sjøvold, Malvik 28/14, 9. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 28/14, 10. Anita Jære, Rennebu 28/7, 11. Ove Andre Sæternes, Nordre Skage 27/13, 12. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 27/12, 13. Tommy Valstrand, Snillfjord 27/11, 14. Kristian Andersen, Øvre Ogndal 27/11, 15. Bjørn By, Rennebu 27/7, 16. Lars Petter Ven, Heim/Hemne 26/10, 17. Ole Agnar Moen, Bjugn 26/10, 18. Asbjørn Grendstad, Klæbu 26/9, 19. Ola Vinsnesbakk, Innset 26/9, 20. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 25/14, 21. Erlend Aas, Mostadmark 25/11, 22. Kjell Endre Lillemo, Sørfjorden 25/11, 23. Iver Bjarne Brandtzæg, Tydal 25/10, 24. Bjørnulf Røli, Øvre Ogndal 25/7, 25. Håvard Valstad, Mære 25/6, 26. Esten Skårild, Heim/Hemne 24/12, 27. Carl Ove Glahus, Ørlendingen 23/10, 28. Oddvar Mørkved Hustad, Nordre Skage 23/7, 29. Mikkel Voll Stokkli, Rennebu 22/10, 30. Hallstein Raaen, Skjelstadmark 21/6, 31. Sverre Håvard Melhus, Rissa 19/6, 32. Stian Halland, Rennebu 16/6

Klasse V55: 1. Hans Sandnes, Hommelvik 29/12, 2. Ivar Otto Husby, Trondhjems 27/16, 3. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 27/10, 4. Jomar Valli, Hommelvik 27/7, 5. Bjørn Trøite, Rennebu 26/12, 6. Hans Tronstad, Leksvik 26/12, 7. Olav Følstad, Nidaros 26/11, 8. Kolbjørn Damås, Verdal Søndre 26/11, 9. Knut Bakken, Stjørdal 26/11, 10. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 26/10, 11. Hans Fostervoll, Klæbu 25/13, 12. Roald Ottesen, Vemundvik 24/9, 13. Kjell Ivar Hov, Budal 24/5, 14. Einar Thoresen, Hommelvik 23/13, 15. Øystein Antonsen, Orkla 23/10, 16. Per Magnar Nervik, Mostadmark 23/9, 17. Tore Refseth, Hommelvik 23/4, 18. Karl Dahling, Stordalen 23/2, 19. Oddbjørn Guldvik, Mo og Salsnes 22/11, 20. Jostein Lerstad, Vanvik 22/5, 21. Bernt Røkke, Stordalen 21/6, 22. Magnar Alseth, Rissa 20/8, 23. Roger Lindgren, Stordalen 20/4, 24. Eivind Østbyhaug, Tydal 19/7, 25. Per A. Bakken, Flå (Uttrøndelag) 19/3, 26. Tore Olav Moen, Herfjord 16/4, 27. Svein O. Østeraas, Hommelvik 13/5

Klasse R: 1. Vebjørn U. Leangen, Aasen 29/17, 2. Anders Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 27/12, 3. Kai-Aleksander Kristiansen, Stjørdal 25/10, 4. Lasse Aas, Tydal 25/9, 5. Andre Raaen, Skjelstadmark 20/7, 6. Rune K. Brandtzæg, Mære 20/4, 7. Hallvard Bratseth, Rissa 12/3, 8. Emil Dyrendahl, Rissa 11/3

Klasse ER: 1. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 30/27, 2. Kristian Kimo, Rissa 30/24, 3. Thomas Åsheim, Byneset 30/23, 4. Torfinn Ulvik Leangen, Aasen 30/23, 5. Karin Budal, Budal 30/21, 6. Joakim Østby Trondsetås, Selbu 30/20, 7. Tore Byberg, Rissa 30/20, 8. Martin By Dyrendahl, Rissa 30/19, 9. Magnus Kjelaas, Inderøy 30/18, 10. Kamilla Dyrendahl, Rissa 30/15, 11. Anders Valstad, Stiklestad og Vuku 30/14, 12. Magnus Riiber Denstad, Rissa 30/11, 13. Jonas Riiber Denstad, Rissa 29/24, 14. Vidar Øvereng, Nordre Skage 29/24, 15. Signe Aune Skårild, Heim/Hemne 29/21, 16. Magnus Malvik, Lånke 29/19, 17. Jørgen Uthus, Selbu 29/16, 18. Tommy K. Brandtzæg, Mære 29/16, 19. Bendik Uhlen Stokkan, Nordre Skage 29/13, 20. Magnus Uthus, Selbu 28/18, 21. Stian Sjøvold Mogård, Selbu 28/16, 22. Sverre Østerås, Mære 27/21, 23. Kristian Valstad, Stiklestad og Vuku 26/16, 24. Trine Duaas, Heim/Hemne 26/9, 25. Jonas Holan, Lånke 26/6, 26. Malene Isabell Hellem, Trondhjems 21/7, 27. Trygve Sunde, Rissa 18/6, 28. Thomas Almlid, Aasen 17/4

Klasse J: 1. Øyvind Magnus Grongstad, Høylandet 30/22, 2. Tom Kr. Noodt, Nidaros 30/20, 3. Hans Erling Øien, Byneset 30/17, 4. Kristin Raaen, Skjelstadmark 30/15, 5. Jakob Trøan, Stordalen 29/23, 6. Anders Lynmo, Skogn 29/22, 7. Joar Røttum, Budal 29/22, 8. Andreas Myhre, Vikna 28/21, 9. Kristin Dyrendahl, Rissa 28/19, 10. Anders Bragstad Gulstad, Egge 28/15, 11. Joar Øyan, Singsås 27/15, 12. Joakim Dyrendahl, Rissa 27/14, 13. Robin Ekren, Lånke 27/12, 14. Marius Kvarme, Trondhjems 26/18, 15. Kristian Bergehaug, Tydal 26/14, 16. Johannes Bye, Lånke 26/11, 17. Morten Renå, Selbu 25/10, 18. Liv Merethe Strand, Skjelstadmark 20/6

Klasse V65: 1. Kjell Haugen, Mostadmark 30/27, 2. Arne Herjuaune, Malvik 30/26, 3. Fridtjof Dypveit, Nidaros 30/25, 4. Halvor Solum, Nordre Skage 30/25, 5. Edvin Lervik, Verdal Søndre 30/23, 6. Jon O. Skei, Skogn 30/22, 7. Erik Grøtan, Kvam 30/21, 8. Arnulv Venn, Skaun 30/20, 9. Einar Alstad, Kiran 30/19, 10. Olav Solheim, Soknedal 30/18, 11. Ottar Ysland, Orkla 30/15, 12. Rolf Ness, Lierne 30/13, 13. Dagfinn Svenning, Herfjord 30/13, 14. Chris Overgaard, Jøa 29/20, 15. Bjørn Haugerud, Rennebu 29/16, 16. Øystein Leistad, Malvik 29/14, 17. Jakob Dalsaune, Vanvik 29/14, 18. Harald Lysvand, Leksvik 28/20, 19. Rolf Dahle, Nidaros 27/16, 20. Olav I Sæther, Nidaros 26/14, 21. Olav A Veie, Levanger og Frol 26/14, 22. Inge Skamfer, Rennebu 26/12, 23. Jim Slette, Sørfjorden 26/10, 24. Arne Østraat, Verdal Søndre 25/11, 25. Kjell Oddbjørn Lien, Botnan 24/19, 26. Egil Magne Damli, Lensvik/Selven 24/14, 27. Ole Nordløkken, Budal 24/13, 28. Bjarne Hammer, Hommelvik 20/8

Klasse V73: 1. John Megård, Byneset 30/22, 2. Ivar Stjern, Skogn 30/21, 3. Leif Singstad, Nidaros 30/16, 4. Ragnar Ingulfsvann, Røyrvik 30/16, 5. Jarle Furunes, Skogn 30/13, 6. Øivind Hovstein, Leksvik 29/23, 7. Kåre Petter Myklebust, Heim/Hemne 29/19, 8. Rolf Strand, Lensvik/Selven 29/19, 9. Sivert A. Hårstad, Rennebu 29/15, 10. Arvid Jullumstrø, Nidaros 29/13, 11. Arvid Berggård, Tydal 28/22, 12. Leiv Myklebust, Verdal Søndre 28/19, 13. Ola O. Venn, Mostadmark 28/16, 14. Tore O Eggen, Levanger og Frol 28/14, 15. Egil Kulsli, Stiklestad og Vuku 25/15, 16. Jakob Midttun, Hommelvik 25/8, 17. Oddvar Frengen, Byneset 24/16, 18. Anton Letnes, Steinkjer 24/14, 19. Arnljot Bye, Byneset 24/12, 20. Kjell Bonaunet, Malvik 23/10, 21. Peder Forfot, Sørfjorden 19/11

 

 

Les forrige sak:
Park- og idrett i Stjørdal kommune «kjøper» nå inn 25 stasjoner med hundeposer som plasseres ut på steder der hunder blir luftet. Jan Strid med hunden «Jappo» setter stor pris på nyvinningen som Park- og idrettsleder John Fornes setter ut i løpet av mai måned.
Letter hverdagen for hundefolk

  Park- og idrettsavdelingen hos Stjørdal kommune plasserer snart ut 25 […]

Close