10 °C Stjørdal, NO
17/10/2018

2.dagsstevnet på Sigertmoen

Disse skjøt på siste laget i finfelten: Fra venstre Esten Eggan, Magnus Malvik, Erik Skulbørstad, Kristian Veisetaune (alle fra arrangøren Lånke). Til høyre Ragnhild Haugen fra Stordalen skytterlag.

Sist oppdatert

 

Formann i Lånke skytterlag, Per Torleif Krogstad, kunne glede seg over bra deltagelse i dette tradisjonelle feltstevnet. Været var slett ikke på arrangørens side før, eller etter stevnet, men glimtet til under skytingen, og gav rimelig likeverdige forhold til alle.

 

Stevnevinner ble Ole Erik Thoresen, Hommelvik kl.5 med (30/23). Tore Veie, Rissa (30/20) og Øystein Bremset, Tydal (30/20) fulgte på de neste plasser. Grovfelten hadde oppgitte avstander.

 

Resultat fra finfelten: Esten Eggan, lånke vant kl R med (29/19) tett fulgt av Kai Aleksander Kristiansen, Stjørdal (28/20), og Sivert Skjei, Lånke (28/13). Jørgen Uthus, Selbu vant kl ER med (30/27), foran Thomas Åsheim, Byneset (30/26) og Magnus Uthus, Selbu (30/25) . Hans Erling Øien, Byneset vant kl. J med (30/26) knepent foran Mats Hammerhaug, Lånke (30/22) og Kristoffer Uthus Stokke, Selbu 30/18).

 

Kl. V55 ble vunnet av Bjørn Trøite, Rennebu med 29/12. Fridtjof Dybveit, Nidaros vant kl V65 med 30/29, og den eldste klassen V 73 ble vunnet av Ludvik Gravern, Sunndal med solide 30/25.

 

Lagskytingen ble vunnet av: Selbu med 3 manns lag på finfelten med poengsummen 90/70 poeng – knepent foran arrangørlaget Lånke med 89/61. Heim/Hemne vant 5 manns lagskytingen på grovfelten med 142/68 foran Hommelvik med 139/79.

 

Gledelig å se bra deltagelse i de yngre klassene.

 

 

RESULTATOVERSIKT

2. dagsstevnet, Lånke SKL, 01.04.2013:

Mesterskap:

Klasse 2-5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik (5) 30/23, 2. Tore Veie, Rissa (5) 30/20, 3. Øystein Bremset, Tydal (4) 30/20, 4. Ingar Waag, Surnadal (4) 30/19, 5. Per Gunnar Tønne, Inderøy (4) 30/17
V55: 1. Bjørn Trøite, Rennebu 29/12, 2. Magnar Alseth, Rissa 29/10, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 28/23

Rekrutt: 1. Esten Eggan, Lånke 29/19, 2. Kai-Aleksander Kristiansen, Stjørdal 28/20, 3. Sivert Skjei, Lånke 28/13
Eldre rekrutt: 1. Jørgen Uthus, Selbu 30/27, 2. Thomas Åsheim, Byneset 30/26, 3. Magnus Uthus, Selbu 30/25
Junior: 1. Hans Erling Øien, Byneset 30/26, 2. Mats Hammerhaug, Lånke 30/22, 3. Kristoffer Uthus Stokke, Selbu 30/18
V65: 1. Fridtjof Dypveit, Nidaros 30/29, 2. Monrad Røstad, Levanger og Frol 30/27, 3. Olav A Veie, Levanger og Frol 30/27
V73: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/25, 2. John Megård, Byneset 30/25, 3. Ivar Stjern, Skogn 30/21

Hovedskyting:

Klasse 2: 1. Terje Thoresen, Hommelvik 28/20, 2. Rune L. Johansen, Mære 28/17, 3. Amund Hatlinghus, Skogn 26/9, 4. Truls Buhagen, Hommelvik 26/8, 5. Gisle Kjøsnes, Tydal 26/5, 6. Nils Ingemund Stokke, Stjørdal 25/17, 7. Jon Terje Jørgensen, Oddan 25/11, 8. Emil Haugan, Mostadmark 21/8, 9. Even Midtflå, Flå (Uttrøndelag) 19/4, 10. Harald Sneisen, Hommelvik 16/3, 11. Odd Egil Sneisen, Mostadmark 14/4

Klasse 3: 1. Odd Gjeldnes, Skogn 28/18, 2. Frode Knutsen, Nidaros 27/13, 3. Ola Edvart Haugen, Stordalen 27/10, 4. Bernt Noodt, Nidaros 26/10, 5. Einar Kolden, Stordalen 25/9, 6. Håvard Sneisen, Hommelvik 24/13, 7. Tomas Stokke, Selbu 22/8, 8. Inger Sætre, Stjørdal 7/3

Klasse 4: 1. Øystein Bremset, Tydal 30/20, 2. Ingar Waag, Surnadal 30/19, 3. Per Gunnar Tønne, Inderøy 30/17, 4. Alf Kristian Sterten, Lensvik/Selven 30/15, 5. Frank Bilstad, Øvre Ogndal 30/10, 6. Rune Stenmo, Stordalen 29/17, 7. Arild Duaas, Orkla 29/17, 8. Morten Island, Stjørdal 29/15, 9. Sissel Berg Duaas, Orkla 29/15, 10. Anders Silset, Heim/Hemne 29/15, 11. Bernt Olaf Aune, Heim/Hemne 29/11, 12. Arnfinn Berdal, Rindal 29/10, 13. Espen Kjelaas, Inderøy 28/22, 14. Bjørn Arve Hansen, Heim/Hemne 28/17, 15. Hanne Waag, Surnadal 28/16, 16. Stig Oddbjørn Aas, Mostadmark 28/15, 17. Ragnar Landrø, Lensvik/Selven 28/14, 18. Terje Røstad, Sokndal 28/13, 19. Ludvig Haugen, Stordalen 28/13, 20. Ove Herjuaune, Malvik 28/11, 21. Alf Erik Bolme, Rindal 27/16, 22. Dagfinn Aune, Klæbu 26/14, 23. Øystein Herjuaune, Malvik 26/9, 24. Arve Vassli, Stjørdal 25/16, 25. Einar E. Bakken, Stjørdal 25/8, 26. Pål Rønningsgrind, Byneset 24/12, 27. Oddbjørn Duaas, Heim/Hemne 24/8

Klasse 5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 30/23, 2. Tore Veie, Rissa 30/20, 3. Knut Øien, Byneset 30/11, 4. Christen Sjøvold, Malvik 29/18, 5. Kjell Johansen, Trondhjems 29/16, 6. Edvin Aamot, Orkla 28/24, 7. Lars Kirkholt, Rindal 28/21, 8. Bjørnulf Røli, Øvre Ogndal 28/20, 9. Jon Ivar Hansen, Heim/Hemne 28/13, 10. Lars Petter Ven, Heim/Hemne 28/12, 11. Iver Bjarne Brandtzæg, Tydal 28/11, 12. Birger Meistad, Nidaros 27/16, 13. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/16, 14. Sverre Håvard Melhus, Rissa 26/15, 15. Erlend Aas, Mostadmark 26/13, 16. Esten Skårild, Heim/Hemne 23/15

Klasse V55: 1. Bjørn Trøite, Rennebu 29/12, 2. Magnar Alseth, Rissa 29/10, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 28/23, 4. Hans Sandnes, Hommelvik 28/15, 5. Even Langli, Rindal 27/14, 6. Johannes Volden, Mostadmark 27/14, 7. Einar Thoresen, Hommelvik 27/11, 8. Tore Refseth, Hommelvik 26/10, 9. Per Magnar Nervik, Mostadmark 26/8, 10. Hans Fostervoll, Klæbu 25/14, 11. Roger Lindgren, Stordalen 24/15, 12. Jon G Hofstad, Skjelstadmark 24/12, 13. Svein O. Østeraas, Hommelvik 24/10, 14. Normann Bremset, Tydal 24/9, 15. Bernt Røkke, Stordalen 20/8

Klasse ASP: 1. Per Mikal Skjei, Lånke 20/6

Klasse R: 1. Esten Eggan, Lånke 29/19, 2. Kai-Aleksander Kristiansen, Stjørdal 28/20, 3. Sivert Skjei, Lånke 28/13, 4. Endre Friheim, Hegra 20/7, 5. Erik Skulbørstad, Lånke 19/2, 6. Kristian Veisetaune, Lånke 14/3, 7. Peder Kvaal, Hegra 11/2

Klasse ER: 1. Jørgen Uthus, Selbu 30/27, 2. Thomas Åsheim, Byneset 30/26, 3. Magnus Uthus, Selbu 30/25, 4. Anne Olea Bye, Lånke 30/20, 5. Stian Sjøvold Mogård, Selbu 30/15, 6. Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 29/24, 7. Magnus Kjelaas, Inderøy 29/20, 8. Joakim Østby Trondsetås, Selbu 29/18, 9. Ragnhild Haugen, Stordalen 29/17, 10. Katrine Uthus Stokke, Selbu 29/16, 11. Magnus Malvik, Lånke 29/15, 12. Anders Valstad, Stiklestad og Vuku 29/12, 13. Kristian Valstad, Stiklestad og Vuku 27/16, 14. Jonas Holan, Lånke 22/8, 15. Johan Friheim, Hegra 13/4

Klasse J: 1. Hans Erling Øien, Byneset 30/26, 2. Mats Hammerhaug, Lånke 30/22, 3. Kristoffer Uthus Stokke, Selbu 30/18, 4. Maren Høgholt, Lomundal 29/26, 5. Jakob Trøan, Stordalen 29/21, 6. Anders Lynmo, Skogn 28/22, 7. Robin Ekren, Lånke 28/13, 8. Owe Hermann Granholt, Stiklestad og Vuku 27/17, 9. Johannes Bye, Lånke 24/7

Klasse V65: 1. Fridtjof Dypveit, Nidaros 30/29, 2. Monrad Røstad, Levanger og Frol 30/27, 3. Olav A Veie, Levanger og Frol 30/27, 4. Kjell Haugen, Mostadmark 30/25, 5. Odd Rakvåg, Kvam 30/23, 6. Arne Herjuaune, Malvik 30/23, 7. Jon O. Skei, Skogn 30/22, 8. Arnulv Venn, Skaun 30/21, 9. Ivar Reitan, Steinkjer 30/17, 10. Chris Overgaard, Jøa 29/19, 11. Bjarne Hammer, Hommelvik 28/11, 12. Rolf Dahle, Nidaros 27/14

Klasse V73: 1. Ludvik Gravem, Sunndal 30/25, 2. John Megård, Byneset 30/25, 3. Ivar Stjern, Skogn 30/21, 4. Kåre Petter Myklebust, Heim/Hemne 30/16, 5. Oddvar Frengen, Byneset 29/22, 6. Arvid Jullumstrø, Nidaros 29/17, 7. Leiv Myklebust, Verdal Søndre 28/21, 8. Jon Oren, Surnadal 28/16, 9. Tore O Eggen, Levanger og Frol 28/16, 10. Arnljot By, Byneset 27/11, 11. Ola O. Venn, Mostadmark 26/12, 12. Jakob Midttun, Hommelvik 26/12, 13. Kjell Bonaunet, Malvik 26/11, 14. Anton Letnes, Steinkjer 23/12

Les forrige sak:
Helse for alle – ikke kø for alle

  Regjeringen er mere opptatt av å begrense statens kostnader gjennom […]

Close