-7 °C Stjørdal, NO
18/12/2018

Jaktfelt i Åsen

Mye jaktprat blant skytterne i det fine skytterhuset til Åsen Skytterlag sist lørdag.

 

I alt 4 skyttere skjøt fullt hus under de delvis vanskelige vindforholdene. Hovedsakelig hold 1 som var mårhund på 180 meter var utfordrende med en vind fra høyre som sikkert utgjorde fra 5-10 cm avdrift i perioder. 3. stevne i karusellen avvikles på Hegra Festning 8. mai med påmelding fra 17-19.00.

 

Muligheter også i helga

For de som ønsker å trene litt ekstra er det 3 stevner i Sør-Trøndelag iløpet av den første uka. Lørdag er det skyting på Hovin med påmelding fra 09-11.00. Søndag arrangerer Melhus stevne på Skjetnemyra med påmelding fra 11.30-13.00. I tillegg arrangerer Hølonda stevne 1. mai med påmelding 10-12.00.

De som deltar på 2 av disse stevnene er med på trekningen av premier til en verdi av til sammen 10.000,- kroner.

Det skytes 25 skudd på hvert stevne.

 

RESULTATER ÅSEN: 

Jegere A

1.       Bjørn Roger Malvik        Lånke                  100

2.       Geir johnny Aasan         Skjelstamark     98

3.       Jarle Elverum                    Lånke                   96

4.       Haldor Sesseng                     Lånke                 96          

5.       Nils Kringen                       Floren                 95

6.       Bjarne Ulvik                      Frosta jff             94

7.       Bjørn Ligård                       Lånke                   94

8.       Paal Larsen                        Floren                  94

9.       Terje Fossbakk                Floren                  94

10.   Stig Olav Vilvang              Lånke                 94

11.   Geir Welve                        Lånke                    93

12.   Geir Ove Moslet             Floren                   93

13.   Ola Balstad                        Selbu                      92

14.   Jan Høiby                           Hommelvik        92

15.   Lasse Aasan                      Skjelstamark      90

16.   Idar Iversen                      Aasen                     88

17.   Eirik Kjøsnes                     Selbu                    88

18.   Dag Rune Faanes            Frosta                    88

19.   Mass Kringen                   Floren                    88

20.   Geir Arve Beistad           Lånke                   86

21.   Knut Christiansen           Aasen                   85

22.   Arne Olav Husby             Aasen                   84

23.   Hans Egil Fossen              Hommelvik      84

24.   Andreas Haabeth           Aasen                    84

25.   Svein-Erik Bjørgum        Skatval              83

26.   Idar Størseth                    Tydal                     83

27.   Karl j. Olsen                       Frosta jff            83

28.   Geir O. Leangen              Aasen                     81

29.   Bjørn Tore Renå              Mostamark        80

30.   Roger Svendgård            Frosta jff             78

31.   Rune Aadal                        Frosta                   77

32.   Roger Dullum                   Floren                  73

33.   Frode Trangmyr              Lånke                   72

34.   Frank Dahl                         Frosta jff             69

35.   Ivar Saksvik                       Langstein            69

36.   Helge Malvik                     Mostamark        63

37.   Hans Jørgen Skei             Langstein            60

 

 

 

 

 

 

Jeger B

1.       Tore Horten                              Floren                  98

2.       Hans Dahl                                  Floren                  94

3.       Børge Kjesbu                           Langstein            92

4.       Jan Steinar  Fossen             Hommelvik        90          

5.       Leif Hegseth                             Floren                  86

6.       Stig Morten Welve                Lånke                   86

7.       Truls Buhagen                          Hommelvik      84

8.       Bjørnar Ulvik                            Frosta jff          83

9.       Erling Benjaminsen                Aasen                 83

10.   Gunnleif Bidtnes                    Lånke                   82

11.   Roger Bremseth                     Aasen                     81

12.   Terje Ulseth                             Stjørdal                78

13.   Terje Dahl                                  Aasen                    78

14.   Arve Aasbjørg                          Frosta                   75

15.   Håkon Beistad                         Lånke                    72

16.   Åge Grenne                              Aasen                     71

17.   Ludvig Skjelstad                  Skjelstadmark   71

18.   Petter Trangmyr                     Lånke                  70

19.   Lasse H. Stræte                       Floren                   70

20.   Vidar Edvin K. Steigen          Alvdal               70

21.   John Eskild Jaluissen             Meråker            69

22.   Arild Hovdal                              Aasen                   69

23.   Terje Thoresen                       Hommelvik        68

24.   Åge Lier                                      Stjørdal                 68

25.   Kari Bye                                      Langstein            68

26.   Runar Gulliksen                       Levanger         67

27.   Kurt A. Snekvik                        Meråker jff       67

28.   Børge Gederås                        Floren                     67

29.   Geir Håkon Hammer             Langstein           67

30.   Andreas Evenhus                   Aasen                    66

31.   Arild Gressethvold                 Skjelstamark   66

32.   Tore Haabeth                           Aasen                   65

33.   Lene Munkeby                        Aasen                   64

34.   Marius Hoås                             Stjørdal               63

35.   Mats R. Plugge                        Skatval                 63

36.   Hågen Reitan                           Frosta                   62

37.   Hanne Dahl                                   Aasen               62

38.   Jostein Rognaas                      Mostamark        61

39.   Johan Petter Bye                    Langstein            59

40.   Svein Nygård                            Langstein          59

41.   Wenche Skei                            Langstein            57

42.   Leif Oskar Brænne                 Aasen                   56

43.   Einar Rønning                           Floren                46

44.   Steffan Plugge                         Meråker jff        23

45.   Charlotte Kristiansen            Aasen                   12

46.   Oddbjørn Husbyn            Skjelstadmark         6

 

 

 

Junior

1.       Magnus Malvik                               Lånke       96

2.       John Anders Welve       Lånke                     85

3.       Torfinn Leangen             Aasen                     81

4.       Tomas Renå                      Mostamark          79

5.       Birger Skei Nygård         Langstein           71

6.       Ole Tobias Dullum          Floren                  61

7.       Anders Gressetvold      Skjelstadmark   52

8.       Børge Welve                    Lånke                     44

9.       Håkon Vilvang                  Lånke                    42

10.   Jørgen Elverum                               Lånke      40

11.   Niklas Størseth                                Tydal      38

12.   Guro B. Bjørkøy              Aasen                       37

13.   Tor Kristian Fossen        Hommelvik        29

14.   Tomas Almlid                   Aasen                     12

 

A-B

1.       Birger Meistad                                 Trondheim jff      100

2.       Arnfinn Dullum                            Floren                      100

3.       Øystein Bremset                            Tydal                        100

4.       Rolf Inge Bremset                          Tydal                          96

5.       Tore Rønsåsbjørg                           Floren                       94

 

Veteran 60

1.       Oddbjørn Horten                           Floren                      96

2.       Arne Høiby                                        Hommelvik        91

3.       Torbjørn Sætertrø                         Floren                   87

4.       Magnar Kristiansen                       Lånke                    85

5.       Harald Sneisen                                Hommelvik        84

6.       Georg Horten                                  Floren                     83

7.       Kjell Sivertsvik                                 Langstein        83

8.       Ove Stamnes                                   Hommelvik         71

9.       Torgeir Kjøsnes                                               Selb      70

10.   Håkon Skjevik                                  Stjørdal                67

 

Veteran 70

1.       Ivar Ligård                          Skjelstadmark                 87

2.       John Kringen                    Floren                                  84

3.       Arvid Dullum                     Floren                                84

4.       Boris Kvarme                    Frosta                                  66

5.       Harry Kristoffersen        Floren                               63

                                           
                                           
                                 
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           
                                           

 

Les forrige sak:
- Støtten fra Hegra Sparebank er et meget godt bidrag for å få enda flere ut i nærmiljøet, sier Roar Valstad her i selskap med markedssjef Mary-Ann Reitan i Hegra Sparebank.
Banken støtter «Kjentmann»

  - Dette er et hjerteprosjekt for oss i banken – […]

Close